Bize Ulaşın

Güncel Haber

Dünyanın En Ünlü Festivalleri İçin Hala Biletinizi Almadınız Mı?

Yayınlandı

,

FULL MOON PARTİSİ, KO PHA-NGAN, TAYLAND

Yine ünüyle dünyaya nam salmış başka bir festivalle daha karşınızdayız. Çok çok eskiden bir grup kampçı gencin kendi kendilerine kamp yaparken ateş yakmalarıyla ve etrafında başlattıkları müzikle başlayan ve her yıl tekrarlanarak çığ gibi büyümüş olan bir festival. Bu festival tam anlamıyla bir hippi plaj partisi diyebiliriz. Full Moon festivali her ay dolunayda düzenlenir ancak bunun için en uygun zamanlar Tayland’da havaların güzel olduğu, muson yağmurlarının olmadığı zamanlar elbette.

Festivalin yaklaşan tarihleri: 20 Ocak 2019, 20 Şubat 2019, 20 Mart 2019, 19 Nisan 2019MARDİ GRAS FESTİVALİ, NEW ORLEANS, USA

Sadece Müslümanların oruç tuttuğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hristiyanlarda’da bazı mezhepler Büyük Oruç olarak adlandırdıkları 40 gün boyunca bazı yenmemesı gereken yiyeyecekleri tüketmeyi durduruyorlar ve bu perhizin son günü Paskalya’dır. İşte tam da bu büyük büyük perhiz’in başlamasından önce düzenlenen festivale Mardi Gras diyorlar.

Her Yıl New Orleans’da düzenlenir ve katılımcılar festivale rengarenk eğlenceli kostümlerle renk katarlar.
Amaç perhizden bir gün önce bol bol yemek yemek ve eğlenmek.

Festivalin yaklaşan tarihi 5 Mart 2019.RİO KARNAVALI, RİO DE JANERİO, BREZİLYA

Rio Karnavalını herhanlde duymayan yoktur. Büyük perhizle bağlantılı olan ve başlamadan önce yapılan dünya çapındaki en önemli festivallerden diğeri ise bu karnaval. Herkesin rengarenk kostümlerle katıldığı, müziğe ve dansa doyduğu bu karnavala ortalama 2 milyon kişi katılıyor. Bu festivalin en önemli unsurlarından biri de Rio’daki samba okullarının en güzel dans eden dansçısını seçmek.

Festivalin yaklaşan tarihi: 2 Mart 2019- 9 Mart 2019HOLİ, YENİ DELHİ VE GOA, HİNDİSTAN

Ülke sınırlarında kalmayıp dünya tarafından ilgiyle takip edilen bir diğer festival ise Holi Festivali. Aslındaki bizdeki Hıdrellez mantığıyla baharın gelişinin kutlandığı, insanların doya doya dans ettiği ve müzik dinlediği, renkli boyalarla kutlanan çok renkli bir festival. Rengarenk boyaları insanların birbirlerine fırlatması ve vücutlarını boyaması festivalin en ilginç kısımlarından biri. Özetle, iyi olgusunun şeytanı yenmesi kutlanır. Aynı zamanda aşk festivali olarak da anılır.

Festivalin yaklaşan tarihi: 20 Mart 2019- 21 Mart 2019 

DOMATES FESTİVALİ, BUNOL, İSPANYA

1900’lü yıllardan beri devam eden çok eski bir festival bu. Geçmiş zamanlarda bu bölgeye gelen bir konsey üyesine başlatılan domates saldırısından sonra gelenekselleşmiş ve özetle domates savaşından oluşan eğlenceli bir festivaldir.

Yaklaşık 40 ton domates kullanılır ve bu festivalin katılımcı sayısı ortalama 30.000 civarındadır.

Festivalin yaklaşan tarihi: 28 Ağustos 2019

ÇİN YENİ YILI, PEKİN, ÇİN HALK CUMHURİYETİ

Çin yeni yılı Asya’nın en önemli bayramının başlangıcıdır ve birçok Asya ülkesinde kutlanır. Çin takvimine göre yılın ilk günü 21 Ocak ve 20 Şubat tarihleri arasında yeni aya tekabül eden gündür. Çin takvimin her ayını bir hayvan temsil eder ve her yıla bir hayvan ismi verilir. Festival günlerce süren gösterilerden oluşur.

Çin Yeni Yılın yaklaşan Tarihi: 5 Şubat 2019

BURNING MAN, BLACK ROCK CITY, NEVADA

Kendinizi dünyadan soyutlamak ve soluksuz partilere katılmak istiyorsanız mutlaka katılmanız gereken bir diğer festival ise Burning Man. Elektronik müzik severler en çılgın kıyafetlerle günlerce Black Rock City’nin sert hava koşullarına aldırmadan çölün ortasında sadece müzik dinliyor ve dans ediyorlar.

Festivalin yaklaşan tarihi: 25 Ağustos 2019- 2 Eylül 2019

 

TOMORROWLAND, BOOM, BELÇİKA

İşte karşınızda dünyanın en büyük elektronik dans müzik festivali, bilinen adıyla EDM. Onlarca sahnenin yer aldığı ve binlerce insanın sadece tek bir amaç için toplandığı rüya gibi bir festival. Tek amaç dans ve müzik…

Festivalin yaklaşan tarihi: 9 Mart 2019- 16 Mart 2019

 

VENEDİK KARNAVALI, VENEDİK, İTALYA

Neredeyse dünya üzerinde en eski kutlanan festivallerden biri diyebiliriz Venedik Karnavalı için. 13. yy’dan beri süregelen gelenekle harika kostümler ve maskelerle rengarenk görünen Venedik Karnavalına binlerce kişi katılıyor.

Bir dönem tüm Avrupa’yı ele geçiren Veba hastalığı yüzünden halkın yarısı ölmüş, sağ kalanlar da hastalığını bu maskelerde örtmeye başlamışlar. Neden bu maskeler hep asık suratlı diye sorarsanız, kalanlar acılarını ve üzüntülerini bu yüz ifadeleriyle dile getirirlermiş. İşte bu da maskelerin rivayeti…

Karnavalın yaklaşan tarihi: 16 Şubat 2019- 5 Mart 2019

KAR FESTİVALİ, HARBİN, ÇİN (Sapparo Snow Festival)

Kar festivali Çin’in en önemli festivallerinden biridir. Kardan ve buzdan yapılmış mimari eserleri, kuleleri, evleri, heykelleri görmek ve bambaşka bir deneyim yaşamak istiyorsanız Kar Festivalini’de gidilecekler listesine almalısınız.

Eskiden balıkçılar mumlarının sönmemesi için buzları oyar ve mumlarını içlerine koyarlarmış, daha sonra ise bu Çin’de bir sanat halini almış. Festivalin ilki 1963 yılında düzenlenmiştir.


Festivalin yaklaşan tarihi: 31 Ocak 2019- 11 Şubat 20190 Puan (0 Oylar)
Puan
Kim Ne Dedi Puanlama Yap
Filtrele

İlk Yorumu Yazan Siz Olun

User Avatar
Onaylı
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha Fazla
{{ pageNumber+1 }}
Puanlama Yap

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yazmak için Tıklayın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Haber

İnternet Kulllanıcılarına Kötü Haber ; Mobil İnterneti Paylaşmak Artık Ücretli

Yayınlandı

,

tarafından

Akıllı telefonunuzda internet paylaşımı yapıyorsanız size üzücü bir haberimiz var. 15 Ocak 2019’dan itibaren itibaren mobil internet kullananlara aylık ek ücret yansıtılacak. Mobil internet paylaşımı aylık 9 TL olarak ücretlendirileceği açıklandı

0 Puan (0 Oylar)
Puan
Kim Ne Dedi Puanlama Yap
Filtrele

İlk Yorumu Yazan Siz Olun

User Avatar
Onaylı
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha Fazla
{{ pageNumber+1 }}
Puanlama Yap

Devamını Oku

Bilim ve Teknoloji

Alzeimer Tedavisine Çare Bulundu!

Yayınlandı

,

tarafından

Alzeimer hastalığında herkesin bilindiği üzere, hasta ilk önce yakın geçmişi unutmaya başlıyor. Hastalığın uzun vadede etkilerinde ise zamanla uzak geçmişi unutulmaya başlanıyor ve bir süre sonra hasta kendini dahi tanımayacak hale geliyor.

Araştırmaya göre bilim insanları, şeker hastalığı ile ilgili detaylı denemeler yaparken, farkında olmadan alzeimer hastalığına çare bulduklarını ifade ediyor.

Tip 2 isimli diyabet hastalığının tedavisi için geliştirilen kontrollü ilaç grubunun testleri sırasında ortaya çıkan bu etki, hayvanların üzerinde pozitif bir etki ile gözlemlendi. Hafıza ve öğrenme güçlüğü çeken laboratuvar ortamındaki farelerin bu ilaçları aldığında hafızalarının güçlendiği ve öğrenme kapasitelerinin arttığı gözlemlendi.

Ekip lideri Profesör Christian Holscher:

Alzheimer hastalığı gibi kronik bozukluklar için yeni bir tedavi geliştirmenin açık bir yöntemini keşfetmiş durumdayız.

açıklamasında bulundu.

0 Puan (0 Oylar)
Puan
Kim Ne Dedi Puanlama Yap
Filtrele

İlk Yorumu Yazan Siz Olun

User Avatar
Onaylı
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha Fazla
{{ pageNumber+1 }}
Puanlama Yap

Devamını Oku

Bilim ve Teknoloji

İlk Yerli Füzemiz Bora, 280 km Uzaklıktaki Hedefleri İmha Edebiliyor

Yayınlandı

,

tarafından

Türkiye’nin ilk uzun menzilli füzesi olan Bora, başarılı testlerine bir yenisini daha ekledi. Noktasal hassasiyetle 280 kilometreden hedefi başarıyla vuran Bora füzesinin görüntülerini Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir twitter hesabından paylaştı.

Milli Füze Bora’nın test atışı görüntüleri yayınlandı. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, testin görüntülerini twitter hesabından paylaştı.

Demir, açıklamasında “Bora füzemiz 280 km uzaklıktaki hedefini noktasal hassasiyetle vurdu” dedi.

ROKETSAN tarafından geliştirilen Bora füzesi 610 mm çapında. Sistem, yüksek teknoloji ürünü seyrüsefer ve otomatik tevcih sistemleri sayesinde at ve uzaklaş taktiğini başarıyla uyguluyor.

Sistem, farklı marka ve modellerde araç, telsiz, güç sistemi, seyrüsefer sistemi gibi alt sistemlere sahip olacak şekilde kullanıcının lojistik altyapısı ve ihtiyaçlarına göre farklı versiyonlarda tasarlanabiliyor.

Kaynak : https://www.haberturk.com/milli-fuze-280-km-den-bora-gibi-vurdu-2267536-ekonomi0 Puan (0 Oylar)
Puan
Kim Ne Dedi Puanlama Yap
Filtrele

İlk Yorumu Yazan Siz Olun

User Avatar
Onaylı
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Daha Fazla
{{ pageNumber+1 }}
Puanlama Yap

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

EN ÇOK OKUNAN

Copyright © 2018 Garantireyon internet solutions